Alerjiler

Bağışıklık sisteminde eksik kontrol

Bir alerji bağışıklık sisteminde eksik bir kontrol demektir. Allerjen olarak adlandırılan bir veya birçok maddeye tepkime gösterir. Bu sırada genelde zararsız ve tehlikesiz maddelere karşı bağışıklık tepkimesi söz konusu olur. Biorezonans metodu mevcut olan çok sayıda uygulama izlenimleri ve deneyim raporlarına göre eksik kontrolü düzeltmek, dolayısıyla alerjileri esas olarak ele almak konusunda oldukça uygundur. Semptomları baskı altına almadığı gibi semptomların altındaki etkin nedenleri tespit eder.

Bicom Biorezonans metodu 30 yıldan bu yana öncelikle alerji sahasında kullanılır. Alerjiler artık günümüzde bir halk hastalığıdır. 
Bicom cihazıyla ağrısız ve zararlı yan etikleri yaşanmadan test edilebilir ve tedavi edilebilir.

Karlsruhe şehrinin Rheinstetten beldesinde görevli spor hekimi Dr. Gerhard L. Rummel`e göre alerjiler çok sayıda kronik hastalıklarda önemli bir rol oynayabilirler. 1997 yılında kurduğu “Biorezonans tıp kurumu” ile 50.000`nin üstünde başarılı terapilere imza atan Dr. Rummel bu hastalıkları alerji model dairesinde bir araya getirmiştir. Regumed bunu takdir etmektedir. Çok sayıda Bicom terapistlerin deneyimleriyle tasdik edilmektedir. Ancak tıptaki hakim görüşe eşdeğer değildir.