Bicom Body Balance

Alman Fizik Profesörü Dr. W. O. Schumann yaklaşık 60 yıl önce elektro-manyetik titreşim frekanslarının yaşam alanımız için ne kadar önemli olduğunu keşfetmiştir: söz konusu olan Schuman Frekansları1. Dünya küresi ile dünyayı çevreleyen iyonosfer arasındaki temel frekanstır. İyonosfer ile dünya yüzeyi arasında yaşanan her bir enerji boşaltımı, yani her bir çakan şimşek, dünya atmosferinde rezonans titreşimini ayakta tutacak enerjiyi sağlayan, radyo dalgalarını doğurur.

1 Özellikle şuna dikkatiniz çekmemiz gerekir ki, Schuman Dalgalarının insan organizmasının sağlığı üzerindeki etkileri bilimsel tıpta tartışmalıdır, daha doğrusu hiçbir şekilde ispatlanmış değildir.

Bu Titreşim frekanslarının tam tamına insan beyninin frekansları ile örtüştüğü keşfedildiğinden beri, bilim adamları bu manyetik alanların biyolojik anlamını araştırmaya başladılar. Netice olarak, bu görünmez çevre titreşimlerinin bedensel ritimleri de etkilediğini tespit etmişler. Yanı sıra vejetatif sinir sistemini de biyolojik ritimlerin ve içsel saatin elemanter senkronizatörü olarak ahenkleştiriyorlar. Ayrıca, değişik vücut ritimlerini etkiliyorlar, örneğin uyku ritmi, nefes ritmi, mide – bağırsak ritmi gibi. Bu doğal vücut ritimlerinin mükemmel işlevinin vücudun sağlığı ve uzun yaşaması üzerinde önemli bir değeri olduğu bariz ortadadır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 2.png

Bu biyolojik ritimlerin senkronizasyonlarının bozulmasının sağlık ve zindeliğin bozulması olarak kendini gösterebilir. Uyku sorunları, gündüz yorgunluğu, hava duyarlılığı, odaklanma bozuklukları, performans azalması, halsizlik, terleme, baş dönmesi durumları, sinirlilik ve içsel huzursuzluk bunun sonuçları olabilir

INSANLARIN SCHUMANN TİTREŞİMLERİNE İHTİYAÇLARI VAR                               

Birçok modern gelişme sayesinde doğal ışınlarda gittikçe daha fazla yoksun kalıyoruz. Beton-Demir inşaatlar, yeşil alanların artan mühürlenmesi, vericilerin teknolojik parazit frekansları ve diğer doğal olmayan ışınlar, manyetik çevremizin dengesinin bozulmasına sebep oluyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 3.png

Zayıf manyetik alanların kullanımı, vejetatif sinir sistemini stabilize ederek yanı sıra dikkatin artmasına ve rahatlama kabiliyetinin iyileşmesine ve böylelikle genel sağlığın ve zindeliğin iyileşmesini sağlıyor. 2

DOĞAL DENGEDE OLMAK

BICOM BodyBalance (VücutDengesi), çok zayıf, düşük frekanslı, manyetik değişen alanlar yayan manyetik alan jeneratörüdür. Bu değişen alanlar çevremizin doğal manyetik titreşim formlarını taklit ediyor. Doğal ışınların eksiklikleri böylelikle dengelenebiliyor. BICOM BodyBalance ile vücut tekrar doğal dengesine ulaşabilir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 4.png

KULLANIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER           

İleride bahsedilen programları uygularken bireysel vejetatif tepki durumunu dikkate almak gerekiyor. İnsanlar farklı tepkiler verebilir. 3 ve 4 numaralı programların daha ziyade dengeleyici, stabilize edici etkileri vardır. Çok bariz yüksek derecede vejetativ-sinirsel aktiviteye (ellerde terleme, içsel huzursuzluk ve yüksek nabız eğilimi olan) sahip olan insanlar için 2 ve 3 numaralı programlar   ve bariz daha düşük vejetatif – sinirsel aktiviteye (düşük nabız eğilimi olanlar) sahip olan insanlarda da 4 ve 5 numaralı programlar daha uygundur.

Şüphe duyulması durumunda öncelikle daha düşük olan program denenmeli. Eğer bu program ile istenen etki elde edilemez ise sonrasında bir sonraki yüksek program seçilebilir. Eğer program fazla yüksek gelirse, cihaz kapatıldıktan sonra anında yok olan hafif bir huzursuzluk meydana çıkabilir.

PROGRAMLAR                              

Aşağıdaki tabelada BICOM BodyBalance’in daha iyi hissedilmesini sağlamak için tavsiyelerde bulunmakta.

ProgramTemel EtkisiUygulama için tavsiye edilen zaman dilimi
1MeditatifSadece ihtiyaç durumunda uygulanmalı
2SakinleştiriciAkşamları ve geceleri
3DengeleyiciGündüzleri
4Stabilize ediciGündüzleri
5Stabilize edici ve hafif uyarıcıGündüzleri
6Stabilize edici ve uyarıcıSabahları
7UyarıcıSabahları
8Şiddetle uyarıcıSadece gerekli olduğunda ve sadece gündüz uygulanmalı

Cihaz gömlek veya pantolon cebinde taşınabilir ya da doğrudan istenilen vücut bölgesine getirilebilir. Etkileyici aktivite yarıçap 30 cm dir.

Uygulama en az 30 dakika sürmeli, cihazı bütün gün vücut üzerinde taşımak da mümkün. Geceleri, örneğin yastık altına koyulabilir veya uyuyan kişinin yakınına konumlandırılabilir. Ya da akşamları 30 dakikalığına boyun bölgesi yakınına konumlandırılabilir.

Önemli: Cihazı kullanırken yeterli düzeyde sıvı alınmalı, tercihen su ya da çay

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 5.png

BICOM BodyBalance’in titreşimlerinin hava hassasiyeti, gerginlikler, stres, uyku problemi, sinirlilik, yorgunluk, odaklanma sorunları, menopoz şikayetleri, elektronik kirlilik yükü, jet lag v.s. gibi durumlarda olumlu etkisi olabilir.

Herhangi bir kısıtlama yoktur, cihaz her yaşta kullanılabilir. İhtiyaca göre tabeladan bir program seçilir. (Bakınız sayfa 7)

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 6.png

HAYVANLAR İÇİN DE UYGUNDUR

BICOM BodyBalance ev hayvanları (Köpek, Kedi, Kuş) ve besi ile çiftlik hayvanları için de uygundur. Hayvanlar üzerinde uygulandığında size program tabelası (Sayfa 7) yol gösterebilir. Kararsız olduğunuzda burada da öncelikle düşük program uygulanmalıdır. Bu programla istenilen etki elde edilemezse, bir sonraki yüksek program seçilebilir. 

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 7.png

Kullanım kılavuzunda BICOM BodyBalance’ın kullanımı ve anlamı hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.Resim

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı bodys-707x1024.jpg